O mně

 

PŘÍBĚH “MÉHO” PUZZLE

“Tati, ještě zoo. Tady pro hrošíka,” překvapila mě má dcerka nad podlahovým puzzle, o kterém jsem si tou dobou už myslel, že je kompletní. A tak jsem navrhnul zoo.

NEZPRACOVANO_2020-05-19_132703-(1).jpg

Bylo to pár týdnů poté, co jsem zdánlivě dokončil svůj velký otcovský projekt: Jedinečnou stavebnici, která naši domácí podlahu promění v nový kontinent dětského světa. Byly tam silnice, byla tam zeleň protínaná řekou, bylo tam zdánlivě vše. Ale nebyla tam zoo. Tátové se učí pořád.

Dnes mám děti dvě. Obě si na té skládací podlaze hrají s nadšením a radostí, kterých se jako rodič nikdy nenabažím docela. Poslouchat, co na moji mapu říká kindrvajíčkový dinosaur anebo velký plyšový medvídek, mě baví. A dojímá.

A tak jsem se rozhodl, že tuhle “podlahu” pošlu dál. Dalším rodičům, pro které je pohled na hrající si dítě tím nejsilnějším okamžikem dne.

Nabízím jim to, co jsem sám otestoval. Podlahové puzzle, které je sestavitelné i dětskýma rukama a které lze kombinovat tak, aby splnilo představy i těch nejnáročnějších stavitelů. Skládačku, která vrátí do života odložené hračky. Prostor, ve kterém se sourozenci nehádají, ale spolupracují. Nástroj, který podporuje kreativitu, motoriku anebo prostorové vnímání dětí. Něco, co už není pouhou hračkou, ale tak trochu vybavením domácnosti.

A protože to dělám pro děti, chci to dělat pořádně. I s ohledem na budoucnost. Puzzle je zdravotně nezávadné a respektuje moderní kritéria udržitelnosti.

Až ho přinesete domů a vyzvete své potomky, aby se chopili hry, pochopíte, o čem tu teď básním. Proč jsem se pro něco takového rozhodl. A že nekecám. :-)

 

Petr Bartoš
táta